Sponsorlu Bağlantılar

Turizm Haberci

Turizm Haberci

Turizm Haberci haberine göre Güney Ege Tur Operatörleri ve Otelciler Derneği (GETOB) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu, Ukrayna’dan yapılan rezervasyonların 10 gün, Rusya’dan yapılan rezervasyonların ise durdurulduğunu bildirdi. sonuncusu sırasında iki gün kesintiye uğradı.

İki ülke arasındaki gerilimin uzun sürmesi ve hava trafiğinin kapatılması durumunda turizm sektörünün zarar göreceğini belirten Bülbüloğlu, “Bu yıl Rus turist sayısında geçen yılı geçme hedefimiz vardı. Her halükarda Ukrayna tarafından 1 milyon turist kaybedeceğiz ve ekonomik olarak zayıflayacaklar. Ancak en kötü senaryoda bu iki ülkeden 4 ila 5 milyon turist kaybedebiliriz. Bu da 5 milyar dolarlık bir gelir kaybı yaratıyor. Çünkü bu iki ülkedeki kayıplar turizmdeki dengeleri de bozuyor. Diğer pazarlarda da fiyatlarımızı düşürmemiz gerekecek.

Arz talep dengesinin bozulduğu bir savaş ortamında iyi bir sezon geçirmek mümkün değildir. Bu yıla umutla başlıyoruz ama 5 yıldır toparlanamayan turizm sektörü zor durumda kalacak. Diğer turizm haberleri ile ilgili konular için Turizm Haberci web sitesine ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
temizlik şirketi - Yavru kedi maması - interlojistik.com.tr