Spor

Tenis Oynama Olanakları

Tenis, dünya çapında milyonlarca insan tarafından oynanan popüler bir spordur. Oyun ayrıca tenis, tenis veya raket sporu olarak da adlandırılır. Oyuncular, bir oyuncu altı oyun kazanana kadar bir sahada bir topa ileri geri vurmak için raket kullanır. Bir oyun genellikle üç saatten az sürer. Oynamak için en az 10 yaşında olmanız ve içeride oynamak için bir kort veya alana erişiminiz olması gerekir. Kortlarda okullarda, parklarda ve özel kulüplerde bulunabilir. Tenis oyunu İngiltere’de doğdu ve zengin insanlar arasında popülerdi. 19. yüzyılın sonlarında, kurallar standart hale geldi ve spor genel halk için daha erişilebilir hale geldi.

Tenis Sahası ve Ekipmanları Nelerdir?

Teniste oyuncular, karşı ucunda bir file bulunan dikdörtgen bir sahada birbirleriyle yarışırlar. Kortun uzunluğu 140 ila 160 metre arasında; genişliği 61 ile 71 metre arasındadır; yüksekliği ise 1,2 ile 1,8 metre arasındadır. Oyuncular, sıcak havalarda oynarken veya egzersiz veya sinirlilik nedeniyle aşırı terlerken şort, ayakkabı, kolsuz tişört ve şapka gibi koruyucu giysiler giyerler. Turnuvalarda oyuncular, takımlarını veya kulüplerini tanımlayan özel üniformalar giyerler. Tenis raketi de ekipmanlardan bir tanesidir.

Teniste kazanmak için oyuncular hızlı olmalı, mükemmel el-göz koordinasyonuna ve reflekslere sahip olmalı, inanılmaz dayanıklılığa ve ralliler sırasında konumlandırma ve taktikler gibi taktik becerilere sahip olmalıdır. “Saha zanaatı” olarak bilinen bir strateji, bir oyuncunun ralliler sırasında ne kadar iyi performans gösterdiğini belirler – bu strateji, savunmalarını zayıflatmak veya bir hata yapma şanslarını artırmak için mitingler sırasında vücut dili ve rakiple temas noktaları gibi birçok faktöre dayanır.

Teniste Puan Nasıl Kazanılır?

Bir oyuncunun başarısı, set sırasında, rakibinin savunma stratejilerine karşı puan kazanmak için uygun güçle doğru zamanda topa vurma gibi stratejileri uygulama yeteneğine bağlıdır. Takım arkadaşlarının kendilerini pas şutları ile bekledikleri yerde fileye veya sahanın dışına güvenli bir şekilde tepki vermeleri için tekrar oyuna girmeleri için rakibe karşı uygun şekilde tepki vermeye çalışan bu sefer takım arkadaşlarının hangi bölümünü düşündüklerine bağlı olarak uygun şekilde tepki vermeye çalışırlar bir oyuncu bir hata yaparak altı puan kazanana kadar tekrar oyuna geri döndürebilmeleri için onu hedefleyecektir- buna tenis dilinde “oyun” denir. Wilson tenis raketi alabileceğiniz en iyi tenis ekipmanıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
temizlik şirketi - Yavru kedi maması - interlojistik.com.tr