Güncel

Piyasa gelişmeleri

Haftaya başlarken içeride Ekim ayı Bütçe Dengesi rakamı takip edilecek, dış piyasalarda ise saat 13:00’te AMB Başkanı Lagarde’ın Avrupa Parlamentosu’nda konuşma yapması bekleniyor. Bu hafta küresel piyasalarda makro veri akışı zayıf, içeride ise Perşembe günü TCMB’nin faiz kararı bekleniyor. Piyasa beklentisi ve Tera Yatırım olarak bizim beklentimiz haftalık repo faizinin 100bps indirilmesi ve %15.00 düzeyine çekilmesi yönünde. USDTRY haftanın ilk işlem gününde 10.00 eşik seviyesini geçti ve tüm zamanların yüksek seviyesinde işlem görüyor, buna karşın EM kurlarında ise bugün değer kazancı görülmekte. Küresel piyasalar haftaya karışık görünümle başladı, Cuma gününü %0.83 yükselişle tamamlayan BIST’in ise güne hafif alımlarla başlamasını bekliyoruz.

İZLENECEKLER —Ekim’21 Bütçe Dengesi

ŞİRKET HABERLERİ

—SOKM, doğrudan/dolaylı pay sahibi olan Yıldız Holding ve iştiraklerinin sahip olduğu bir kızım azınlık payların Getir Perakende Lojistik AŞ’ye veya ilişkili şirketlerine satışı için bağlayıcı olmayan niyet mektubunun imzalandığını açıkladı.

—DZGYO portföyünde bulunan gayrimenkul ekspertiz değeri TL11.2mn olan 13 adet bağımsız bölümün toplam TL15.3mn bedelle satıldığını bildirdi.

—OZGYO hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL1.65 fiyat ortalaması ile toplam 304bin adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

—ALCAR bugün 2020 yılı kar payı ödemesinin ikinci taksiti olarak hisse başı brüt TL1.15 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

—DOGUB’un ödenmiş sermayesini %30 oranında bedelli olarak artırarak TL30mn’dan TL39mn’a çıkarma sürecinde rüçhan hakkı kullanımı bugün başlayıp, 29 Kasım tarihinde son bulacak.

—Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ bugün 16.30TL/baz fiyat ve ‘’ELITE.E’’ kodu ile Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
temizlik şirketi - Yavru kedi maması - interlojistik.com.tr