Sponsorlu Bağlantılar

Penil Protez Nasıl Çalışır Ve Mutluluk Çubuğu

Penil Protez Nasıl Çalışır Ve Mutluluk Çubuğu

 

Penil protezi yaşanan sertleşme sorununun doğal veya tıbbi yollardan tedavi edilemediği durumlarda başvurulan bir protez operasyonudur. Erkeklerde bulunan sertleşememe sorununun birçok nedeni olabilir. Sebep bazen diyabet, tansiyon gibi hastalıklar, bazen psikolojik nedenler olabilir. Uygulanan tedavilerin yetersiz kaldığı durumlarda artık başvurulması gereken yöntem penil protezi olmalıdır. Penise kanın dolmasını ve sertleşmeyi sağlayan corpus cavernosum adlı kanala, bu protezler yerleştirilerek cinsel ilişki sırasında sertleşme sağlanır.

 

Protez Çeşitleri

 

Tek parçalı ve üç parçalı olmak üzere iki protez çeşidi vardır. Tek parçalı olan protezler daha geniş açıda bükülebilir, bu da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Tek parçalı protezin maliyeti daha düşüktür ve kullanım süresi daha uzundur. Tek parçalı protez sert ve bükülebilir yapıda çubuklardan oluşarak kanallara yerleştirilir. Elle dik hale getirilerek kullanılabilir. Kullanılmadığı zamanlarda çamaşırın içine saklanarak, dışarıdan fark edilemez hale getirilebilir.

 

Tek parçalı protezlerin farklı boy ve çapta olanları mevcuttur. Yerleştirilecek olan protezin boyutuna, ameliyat öncesi muayenede hekim karar verir. Üç parçalı protezler, protezler içinde hastaların en çok memnun kaldığı türdür. Bu protezin operasyonunda, testis içerisine şişirilebilir pompa yerleştirilir. Karnın içine bir sıvı rezervuarı yerleştirilir ve kanallara da iki adet silindir protez yerleştirilir. Kullanılacağı zaman testisteki pompa sıkıştırılarak sıvının silindirler için dolması ve doğal görüntüde sertleşme oluşması sağlanır.

 

Kullanılmadığı durumlardaysa indirme tuşu aracılığıyla sıvı tekrar rezervuara yollanır ve sertleşme sona erer. Tek parçalı protezlerde sürekli bir sertlik hissi oluşabilmektedir ancak üç parçalı olanlarda bu his görülmez. Bu konfor da üç parçalı protezin daha çok tercih edilmesine sebep olmaktadır. Penil protez ameliyatı diğer adıyla mutluluk çubuğu ameliyatı olmak isteyenlerin aklına gelen ilk soru, penil protez nasıl çalışır sorusudur.

 

Tek parçalı protezin kullanımı oldukça basittir. Bu protezler bükülebilir ve esnek yapıdadır. Böylece istenilen pozisyon verilebilir. Tek parçalı protez, operasyondan sonra sürekli bir sertlik hali verir. Bu durum bazı hastalar için rahatsızlık verici olabilir ancak son yıllarda bu şikayete az rastlanmaktadır çünkü yeni teknoloji ile üretilen protezler 135 derece döner açısı ile kullanım konforu sağlar. Farklı yarı çaplarda protez çeşitleri vardır ve bireye en uygun, kolay kullanılabilir olanı seçilerek yerleştirilir.

 

Üç parçalı penil protezde ise 3 ayrı kısım ve bunları birbirine bağlayan sistem vardır. Doğal ereksiyon sürecine benzer bir mantıkla pompa sıkıştırılarak sıvının dolması ile ereksiyon gerçekleşir. Üç parçalı protezin avantajlarından birisi, bireylerin istediği zaman sıvıyı tekrar rezervuara yollayabilmesidir. Doğal sertleşmeye en benzer yolla ereksiyon yaşatan protez üç parçalı olandır. Günümüzde gelişen teknoloji ile üç parçalı protezlerin kullanımı da, tek parçalılar gibi oldukça kolay hale getirilmiştir.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
temizlik şirketi - Yavru kedi maması - interlojistik.com.tr