Sponsorlu Bağlantılar

Jandarma Astsubay

Astsubay

Astsubay olmanın diğer alternatifi ise üniversitelerin ilgili veya lisans bölümlerinden mezun olmaktır. Üniversitelerin bölümlerinden mezun olanlar, TSK duyurusunun yayımlanmasından sonra askerlik şubesine başvurarak katılmalarına izin verilebilir. Peki Jandarma astsubay nasıl olunur?

Astsubay nasıl olunur?

Astsubay olmak isteyenleri zorlu sınavlar ve mülakatlar bekliyor. Ancak, insanlar bir Astsubay olma şartlarını yerine getirirlerse, sınavlara çalışarak kazanılabilirler. Astsubay sınavlarına başvuranlar, askerlik kurumu sınavlarından gerekli puanları aldıklarında Astsubay olma hayallerini gerçekleştirerek görevlerine başlayabilirler. Genel olarak, astsubay olmak için liseyi bitirmek yeterlidir. Liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarında alınan puan ile askeri mülakatlara girilerek başarı yeterli görüldüğü takdirde astsubay olabilmek mümkündür.

Astsubay olmanın diğer alternatifi ise üniversitelerin ilgili veya lisans bölümlerinden mezun olmaktır. Üniversitelerin bölümlerinden mezun olanlar, TSK duyurusunun yayımlanmasından sonra askerlik şubesine başvurarak katılmalarına izin verilebilir. Jandarma subay alımı için sitemizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
temizlik şirketi - Yavru kedi maması - interlojistik.com.tr