Güncel

Çankaya Anaokulu

Çankaya Anaokulu

Anaokulu, önceki yıllarda lüks gibi görülüyordu ancak, yapılan bilimsel araştırmalar sonucu, okul öncesi çocukların anaokuluna gitmesinin zorunluluk olduğu ortaya çıktı. Anaokulu, çocuklara birçok açıdan fayda sağlıyor. Esince Anaokulu, deneyimli kadrosuyla, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul öncesi eğitim kurumudur. Aileler, Çukurambar anaokulu için olumlu referanslara sahip olan kurumu tercih ediyorlar. Kurumu, öne çıkaran, çocuklar için tüm ayrıntıları düşünen kurumsal yapısı ve uzman kadrosudur.

Çankaya Anaokulu Rehberlik

Kurum bünyesinde görev yapan eğitimciler, bu alanda kendilerini yetiştirmiş insanlardır. Bu sayede, çocuklara en doğru şekilde yaklaşabiliyorlar. Okulda başarı için doğru rehberlik son derece önemlidir. Eğitmen, çocuğun gelişim alanlarını, psikometrik ve gelişimsel, eğitsel ölçekler kullanarak değerlendirir. Buna ek olarak, uzman eğitmen, gözlemlerinden yararlanarak, çocukları değerlendirir. Bu değerlendirmeler, ailelerle paylaşılır ve çocuk için en doğru davranışşal, gelişimsel ve eğitsel hedefler oluşturulur. Bu çocuğun, sağlıklı gelişime büyük katkı sağlıyor.

Çankaya Anaokulu Beslenme

Okul öncesi çocukların fiziksel gelişimi bakımdan beslenme oldukça önemlidir. Kurum, bunu biliyor ve çocukların sağlıklı gelişebilmesi için en yararlı gıdaları almalarını sağlıyor. Bu amaçla kurumda çocuklara verilen yemekler, profesyonel bir ekip tarafından hazırlanıyor. Okulda çocuklara çavdar ekmeği sunuluyor. Ayrıca, ambalajlı atıştırmalıklar yerine, kurumda, çocuklara sağlıklı atıştırmalıklar veriliyor.

  • Sabah Kahvaltısı
  • Öğle Yemeği
  • İkindi Kahvaltısı
  • Meyve Saati

Kurum, çocukların sağlıklı beslenmesini önceliyor ve her öğünde çocuklara sağlıklı yiyecekler veriyor.

Çankaya Anaokulu Branş Dersleri

Kurum, çocukların her alanda gelişimi için çalışıyor. Bu amaçla, Çankaya anaokulu çocuklara güncel konularda dersler veriliyor.

  • Robotik Kodlama
  • İngilizce
  • Satranç
  • Drama
  • Ritim
  • Modern Dans

Çocuklar, robotik kodlama, İngilizce, drama, ritim, modern dans ve satranç dersleri alıyorlar. Bu çocukların zihinsel gelişimi açısından son derece işlevsel oluyor.

Çankaya Anaokulu Uzman Eğitmen Kadro

Kurum, Reggio Emilia tabanında eklektik yaklaşımı benimsemiş ve tüm eğitim kuramlarına hakim kadrosuyla faaliyet gösteriyor. Bu sayede, kurum, farkındalığı yüksek, merak duygusu gelişmiş bireylerin gelişmesine olanak veriyor. Yıllardan beri, Ankara’da faaliyet göstermekte olan kurum, bu yıllar içinde elde ettiği birikimle, hizmet kalitesini geliştirmeyi başarıyor.

Çankaya Kreş Çocuklara Güven Sunuyor

Kurum, Covid-19 döneminde, çocukların kullandığı oyuncaklar dahil tüm materyalleri her gün dezenfekte ediyor. Kurumdaki 22 sınıf, yemek salonu, 1 salon ile 550 metrekarelik bahçe, gruplara günlük olarak tahsis ediliyor. Okuldaki lavabolar iki kişiliktir ve her grubun kendisine ait lavabosu vardır. Tüm lavabolar, her kullanımdan sonra dezenfekte ediliyor.

Ayrıca, 15 günde bir yapılan nevresim değişimi 5 günde bir yapılıyor. Bunun yanı sıra, kurum bünyesinde tam zamanlı bir hemşire görev yapıyor. Bunlarla beraber, okul öncesi dönemde nefes yoluna yabancı cisim kaçması ciddi bir sorundur. Bu sorunu engelleyen Dechoker, Türkiye’de ilk kez Çankaya kreş tarafından kullanılıyor. Tüm bu unsurlar sebebiyle, kurum, ailelere güven vermeyi başarıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
temizlik şirketi - Yavru kedi maması - interlojistik.com.tr